השכרת אופנים בפולין (ורשה)

בשנים האחרונות נושא השכרת אופניים בפולין צובר תאוצה במהירות וכיום בערים רבות ברחבי המדינה ישנו מערך השכרת אופניים. בכתבה הבאה אסביר לכם כיצד לעשות זאת בקלות.

ניקח לדוגמא את ורשה. מערך השכרת האופניים הציבורי נקרא ווטורילו www.veturilo.waw.pl/en.

לפני ששוכרים אופניים צריך ליצור חשבון באתר ווטורילו. הדבר מאוד פשוט, האתר קיים גם בגרסה אנגלית ככה שאין צורך לחשוש ממחסום השפה.

התהליך פשוט וגם זרים ותיירים שמבקרים בפולין יכולים לצלוח את המשוכה. כאשר נרשמים צריך להכניס מספר טלפון נייד, כתובת דואר אלקטרוני וצורת תשלום- העברה בנקאית או כרטיס אשראי, לאו דווקא פולני. שימו לב, בשדה מספר הטלפון ניתן להכניס מספר לא פולני אבל צריך להכניס את קוד המדינה. כך למשל אם המספר הישראלי שלכם הוא 050-1111111 עליכם לרשום 00972501111111. מספר הטלפון נדרש כדי לשלוח לכם קוד איתו תצטרכו לפתוח את הנעילה של האופניים.

לאחר שפתחתם חשבון, ישנן שתי צורות בהן ניתן להשכיר. הראשונה באמצעות הורדת האפליקציה של וטורילו, והשנייה באמצעות הקשת קוד האופניים. בשיטה השנייה עליכם להכניס את מספר הטלפון איתו נרשמתם לאתר, ולאחר מכן תקבלו קוד סודי לטלפון אותו תצטרכו להכניס. לאחר שתעשו זאת, תצטרכו להכניס את קוד האופניים אותם תרצו להשכיר- הקוד הינו בן חמש ספרות ורשום על האופניים עצמם. לאחר שהכנסתם את כל המידע המתבקש, תשמעו צליל ‘ביפ’, הנעילה תשתחרר ותוכלו לקחת את האופניים במשיכה. שימו לב, חלק מהאופניים מצריכים משיכה חזקה יותר. מכלול ההוראות שהסברנו כאן הן לא תורה מסיני, אך בכל זאת, זו הייתה הדרך היותר מורכבת.

verturilo warsaw 600

הדרך הפשוטה ביותר הינה באמצעות האפליקציה של ווטורילו. אך בשבילה צריך אינטרנט בטלפון, לא משנה אם דרך כרטיס סים פולני או חבילת גלישה לסים הישראלי. במידה ובוחרים להשכיר דרך האפליקציה כל שצריך לעשות הוא לפתוח אותה, לבחור ב-Scan QR ואז לסרוק את קוד ה-QR שמצא בחלק האחורי של האופניים.

עלויות

מערך האופניים בוורשה ובפולין בכלל הינו ללא ספק דרך זולה מעניינת לחקור את העיר. לאחר שיוצרים את החשבון עליכם לשלם 10 זלוטי כפיקדון. על כל דקה מעבר לזמן שתאחרו אתם מפסידים מהפיקדון זלוטי אחד, כאשר במידה ואיחרתם ב-10 דקות הפסדתם את כל הפיקדון. שימו לב, במידה ועלות האיחור שלכם הינה יותר מהפיקדון שהשארתם- לא תהיו רשאים להשכיר יותר. לכן, עדיף ליתר ביטחון להפקיד כפיקדון סכום יותר גבוה.