הקרן לשימור המורשת היהודית בפולין

שיתוף פעולה בין הקרן לשימור המורשת היהודית בפולין

FODZ1

החדשות העתותה – ביום שישי האחרון, 8.5.20, התקיימה הפגישה בין מר פיוטר פוחטה , המנהל של עמותה לשימור מורשת היהודית בפולין, The Foundation for the Preservation of, Jewish Heritage in Poland, לבין נציגי העמותת מדריכי תיירות לפולין. בפגישה מאוד פוזיטיבית שהתקיימה במשרדים של FODZ בוורשה.
אנו, כמדריכי התיירים, החיים והעובדים בפולין, משרתים קהל רב של התיירים דוברי עברית מישראל ומכל העולם, המגיעים לפולין.
תיירים אשר מעוניינים למצוא את השורשים של משפחותיהם, התיירים הרוצים ללמוד על היהדות המפוארת של פולין ועל היסטוריה הנוראית של השואה או התיירים הרוצים להכיר את פולין ולהנות מהיתרונות של המדינה המערבית המציעה שרותים במחירים ממש זולים ברמה גבוהה.
בסיורים שלנו אנחנו תמיד מבקרים באתרים הקשורים להיסטוריה והמורשת  היהדוית בפולין. אתרים שברובם נשמרים ומטופחים הודות לעבודה הנאמנה של FODŻ: כמו בתי הכנסת, בתי הקברות מבני הקהילה והאחרים.
כל שנה FODŻ מוסיף לרשימת האתרים בשימור, מקומות חדשים, כמו למשל שיפוץ בית הכנסת ב Pszysusze.
מתוך הערכה המשותפת של הפעילות שלנו בפולין, סוכם על השיתוף הפעולה העתידי והוצבו המטרות להעמקת השיתוף הפעולה, שמטרתם עזרה בטיפוח האתרים וחשיפת האתרים הקיימים לציבור לקוחותנו מן העבר ומהעתיד , אנו נהווה כתובת ישירה ומהירה יותר ליוזמות פרטיות , כמו למשל הקמת מקומות ההנצחה לזכר המשפחות יהודי פולין. נשתף לקהל רחב את הידיעות על קיום האירועים מקומיים שיתקיימו בפולין בהקשר ליהודים ועוד’.
אתם מוזמנים לפנות לכל אחד מהמדריכים של העמותה שלנו  ( רשימה באתר) ונשמח לעזור בכל דבר. אנו רואים בזה גם שליחות ומייחסים לזה חשיבות גדולה מאוד.