רעיונות למסלולים יומיים מוורשה

 כל המסלולים המובאים להלן הינם מסלולי טיול במרחק מקסימלי של כשעתיים וחצי מוורשה בין אם זה על ידי שכירת רכב לנהיגה עצמית או לסיור מודרך על ידי אחד מעמיתי העמותה    כולם מתחילים  ומסתיימים בוורשה .

מסלול 1 – לודז’

יום סיור נפלא לעיר הגדולה הסמוכה העיר לודז העיר השלישית בגודלה בפולין מי שכונתה בעבר “מנצסטר” של פולין בשל האופי התעשייתי של העיר עד למלחמת העולם השניה 

נסיעה לאחר ארוחת בוקר של כשעה ורבע תביא אותנו אל העיר לודז .בביקורנו בעיר נוכל לשלב בין ההיסטוריה היהודית של הקהילה השנייה בגודלה ערב המלחמה לבין ההיסטוריה הכללית של העיר על כמה משמותיהם של יצרני הטקסטיל הגדולים שתרמו להתפתחותה המדהימה של העיר .

במסגרת הביקור נאנו ממליצים לבקר בתחנת השילוחים (רדגסט) המשמש גם כמוזיאון משם שולחו יהודי לודז למחנות ההשמדה השונים כמו כן מומלץ לבקר בבית העלמין היהודי שנמצא בסמוך והוא הגדול והמיוחד ביותר ברחבי פולין בהמשך מומלץ לבקר ברחוב פיוטרקובסקה .המדהים בוא מגוון בתים מהמאה ה19 בעיקר ושלל סגנונות ארכיטקטוניים לחובבי הארכיטקטורה שבינכם.כשביתו של הפסנתרן היהודי המפורסם ארתור רובינשטיין בן העיר נמצא במספר 84 .

כמובן שאסור לוותר על הפנינה הארכיטקטונית MANOFAKTURA מפעל הטכסטיל לשעבר של אחד מעשירי העיר היהודי ישראל פוזננסקי שהיום מהווה אזור הבילוי הגדול ביותר של העיר לודז בו מרכז מסחרי מודרני ומפואר בתי קולנוע מסעדות בית מלון וכו והמוזיאון להסטוריה של העיר לחובבי המוזיאונים שבינכם.

בחזרה לוורשה , לאוהבים של הקניות – מוזמנים לעבור דרך מתחם של האוטלט PTAK.

 

מסלול 2 – יום מסע בעקבות יהודי וורשה לטרבלינקה

יום נסיעה שמתחיל ומסתיים בוורשה ובמרכזו ביקור באחד ממחנות ההשדה הנוראיים ביותר שהקימו הנאצים במסגרת מיבצע רינהרד במרחק 85 קמ מהעיר וורשה במעבה יער מוסתר מעיני העולם . – טרבלינקה. אנו ממליצים להיעזר ליום הזה במדריך מקצועי מכוון שהנושא מאוד חשוב ,ומורכב גם מבחינה רגשית וגם בשל מיקומו הגאוגרפי של המחנה  חלק מהאתרים הקשורים במחנה  לא נמצאים במקום אחד ולכן מאוד השוב לווי צמוד של המדריך.

מומלץ גם לבקר במחנה עבודה הסמוך שנקרא טרבלינקה I .

במהלך סיור מודרך , מדריכי העמותה ילוו אתכם  במקצועיות רבה גם למספר אתרים שנמצאים בקרבת אתר טרבלינקה .

מסלול 3 – יום סיור בערים וכפרים באזור וורשה

אנו ממליצים  לבקר בכפר הולדתו של פרדריק שופן ( ז’לזובה וולה ) כ35 קמ מוורשה ולבקר בפארק ומוזיאון קטן שיש במקום, מומלץ מאוד לבקר באחד הערים העתיקות שיש במחוז וז העיר פלוטץ   . 

בו יש מוזיאון ליהודים של המקום, המון הזכורים ואתרים לקהילה גדולה והעתיקה שהית בעיר. עיר כייפית ומעניינת. בעונה, ממנו אפשר לבקר במוזיאון הכפר הפתוח ב SIERPC וממנו כבר לחזור חזרה לוורשה.

מסלול 4 – יום סיור למיידנק ולובלין

יום מסע לאיזור דרומית מוורשה. לעיר לובלין ומחנה מיידנק. מומלץ להצטרף או להזמין סיור מודרך עם מדריך שייקח אתכם לא רק למחנה עצמו אלא גם יוכל לחשוף בפנכם את כל היסטוריה הנוראית שקשורה במחנה האוטנטי ביותר שישתמר בשטח של פולין, לאשיר אתכם בידע בכל הנושא של תוכנית ריינהארד שמרכזה היה בלובלין.

לאחר הביקור במחנה מומלץ להכנס לסיור בעיר לובלין ולסייר ברחובות של העיר העתיקה ובאיזור בו היה לפני המלחמה רובע היהודי.

מסלול 5 – יום סיור לטורון 

, טורון עיר שנשתמרה מימי הביניים ונמצאת כשעתיים וחצי מוורשה הבירה  היא אחת הערים היפות שנשתמרו מימי הביניים ועד היום. 

העיר נמצאת ברשימת UNESCO לשימור עולמי ונחשבת

 לעיר הולדתו של ניקולאי קופרניקוס –שם גם תוכלו לצפות או להיכנס לבית לפי המסורת שם נולד אותו אסטרונום קתולי שעוד לפני גליליאו טען כי כדור הארץ מסתובב סביב השמש  אחד הפנינות הבולטות אלהם אפשר להגיע במסגרת “סיור כוכב” מוורשה. 

אנו ממליצים להתמקד בסיור בעיר העתיקה , המגדל הנוטה פסל החמור ועוד כמובן אטרקציות ברחבי העיר העתיקה  וכמובן – במוזיאון של דובשנית. 

זה רק חלק קטן של האפשרויות שניתן לעשות במסגרת של יום סיור מוורשה. במסגרת הסיורים שאנחנו עורכים ללקוחותינו אנחנו מרחיבים בהרבה את המסלולים בלהתייחס לעונת השנה והעדפות של הקבוצה . עיינו ברשימת מדריכים של העמותה ותתייעצו או תסכמו אם אחד מהם .